Pchła Szachrajka

 

BILETY:

35 zł – normalny (dla dzieci i rodziców)

 

 

 

 

 

 

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki

Występują:
Marta Marzęcka-Wiśniewska/ Magdalena Pietnoczka/ Weronika Wronka
Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada/ Michał Kirker / Andrzej Skowron

Czas trwania: 50 min

Premiera: 2 kwietnia 2016

 

Recenzja:

Uśmiech- to pierwsze, co przychodzi mi do głowy po obejrzeniu spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Żelaznym w Katowicach.
Miałam przyjemność obejrzeć go niedawno z dwójką moich dzieci- 5- latkiem i 2- latką, którzy zachwyceni i zaciekawieni z radością uczestniczyli w przygodach niesfornej Pchełki. To, co spodobało mi się szczególnie, to oprócz wspaniałego aktorstwa (świetna rola Pani Marty Marzęckiej, której doskonałym uzupełnieniem była postać grana przez Pana Piotra Wiśniewskiego), mnóstwo kolorów, wspaniała muzyka oraz podejście osób pomagających tworzyć Teatr Żelazny (uprzejmi, uśmiechnięci, wyrozumiali dla potrzeb dzieci).
Gorąco polecam, jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie ? W przypadku dzieci- jest tu ciekawa, historia z morałem, wieloma akcentami humorystycznymi (czego dowodem były częste wybuchy głośnego szczerego śmiechu). My dorośli mamy tu możliwość przeniesienia się do czasów dzieciństwa i oderwania od codzienności. Wrócimy tam na pewno!

Justyna Chmielewska
www.czasdzieci.pl