Ciało obce

BILETY:

30 zł (normalne)

Czas trwania:

1 h 15 min

 

 

 

 

Opis spektaklu:

Ciało Obce jednoosobowa produkcja Teatru Żelaznego  Powstała na podstawie prozy Rafała Ziemkiewicza, autora dość kontrowersyjnych, bo poruszających tematy tabu, książek.

„Ciało obce” to, jak pisano w jednym z prawicowych pism, książka epatująca opisem niezliczonych patologicznych zachowań seksualnych.

Opowieść o człowieku, który chcąc ratować szczęście rodzinne, wpadł w wir niekończących się zdrad małżeńskich.
Bohaterem „Ciała obcego” jest wciąż młody, ale niezadowolony ze swojego życia były mąż swojej żony Magdy, ojciec małej córki, kochanek wielu kobiet. Nie ma już rodziny, bo notorycznie zdradzał ukochaną. Powód tych licznych zdrad, a więc i nieudanego życia? Jest ich mnóstwo.

Niepowodzeniem za swój los obarcza kolejno swoją żonę, która była zbyt pokorna wobec tego świata, następnie swoją przeszłość, potem religię, którą wyznaje, a na końcu siebie samego. Ma szansę odkupić swoje winy? Na tym świecie chyba już nie.

W dwa lata po rozwodzie nasz bohater wciąż w myślach rozmawia ze swoją żoną Magdą. Nieudane małżeństwo skończyło się, gdy wyznał, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć… wcale nie czuł się z tym dobrze. Z jednej strony jest mężczyzną wychowanym po katolicku, odnoszącym zawodowe sukcesy, prawym i uczciwym. Lecz jednocześnie wynajął garsonierę i kupił łóżko wielkie jak pastwisko do seksualnych ekscesów: całkiem jakby tkwiło w nim jakieś ciało obce…