Ściana

Ceny biletów:
60 zł (premiera 1 września)

Kolejne spektakle:
55 (normalne)
45 (ulgowe -emeryci, renciści,studenci)

Rezerwacja

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Numer telefonu
Liczba i rodzaj biletów
Spektakl

W celu dokonania rezerwacji biletu konieczne jest podanie danych kontaktowych – bez nich nie będziemy mogli skontaktować się z Tobą i zapewnić Ci biletów.Podane dane osobowe wykorzystane będą przez Stowarzyszenie Teatr Żelazny tylko na  potrzeby rezerwacji biletu oraz informacji o spektaklach.Dbamy o Twoje dane i nie przekazujemy ich innym podmiotom, a jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych narusza przepisy RODO, masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych).Masz prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania i żądania ich usunięcia.

Bilety dostępne także na:

Opis spektaklu:

Kolejna sztuka w reżyserii wybitnego aktora i reżysera nagrodzonego m.in. prestiżową Złotą Maską, nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego Artura Barcisia za spektakl na deskach Teatru Żelaznego.
„Ściana” na podstawie znakomitego tekstu Sébastien’a Thiéry’ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych wartościach i zjawiskach tak jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. 55-letni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku narodowym i dowiaduje się, że w związku z zakupieniem tegoż przez hinduską firmę podlega już nie polskiemu, a obcemu ustawodawstwu. Sztuka nawiązuje luźno do bardzo różnych poetyk. Skojarzenia z kafkowskim „Procesem” oraz filmem „Truman Show” z Jimem Carrey’em w roli głównej odnoszą się do sytuacji bez wyjścia, uwięzienia bohatera uznanego za przestępcę w banku,
którego wydatki i życie są prześwietlane, a on przestaje być panem swojego losu. Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona jak choćby scena o zbijaniu współczynnika awansu społecznego. W popisowa rolę Klienta wciela się Dariusz Kordek, gwiazda musicalu „Metro”, znany z wielu przedstawień komediowych oraz udziału w pierwszym polskim serialu „Labirynt” na zmianę z Pawłem Okraską, krakowskim aktorem teatralnym znanym m.in. z filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego. Jego antagonistą jest Piotr Wiśniewski, aktor i dyrektor Teatru Żelaznego uznany przez „Dziennik Zachodni” za Osobowość Roku 2017 r. wcielający się tym razem w postać znieczulonego kasjera uwikłanego w bezduszne tryby machiny urzędniczej, który w końcu przechodzi zabawną metamorfozę. Drodzy Widzowie! I Wy będziecie zaangażowani w finał spektaklu! Zapraszamy do teatru!

Reżyseria: Artur Barciś
Autor: Sébastien Thiéry
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbieta

Muzyka: Bartosz Ebert
Scenografia: Artur Barciś

Występują: Dariusz Kordek/Paweł Okraska
Bogumiła Murzyńska
Małgorzata Gadecka
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski

Premiera 1 września 2018
czas trwania: 90 min