Dawid Kobiela

Home / Aktorzy Teatr Żelazny / Dawid Kobiela

Dawid Kobiela – aktor teatralny, głosowy, lalkarz, lektor, instruktor sztuk walki, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie: Aktorstwo na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

W Teatrze Żelaznym można zobaczyć go w spektaklu „Facet na telefon” a także prowadzi grupy warsztatowe dla młodzieży i dorosłych.  Jest również wykładowcą w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach.

W Teatrze Śląskim zagrał  Stasia w spektaklu  „Staś i Zła Noga”  w reż. B. Błaszyńskiego, spektakl został obsypany nagrodami m.in. Grand Prix na festiwalu Mała Boska Komedia w Krakowie, nagroda jury dziecięcego na festiwalu Korczak w Warszawie. Od 2017.r aktor teatru „Ateneum” w Katowicach gdzie zagrał między innymi główną rolę w „Kordianie” w reż. K. Roszkowskiego, a za rolę Jędrka w spektaklu „Babcia na jabłoni” w reż. A. Klucznika został nominowany do nagrody teatralnej Złota Maska.

Zagrał Aleksandra Zegnana w spektaklu „Pospolite Żywoty Martwych Polaków” w reż. Marcina Wierzchowskiego, który zdobył Nagrodę Jury na Festiwalu Debiutantów w Toruniu.

W 2016 r. wraz z drużyną reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Szermierce Artystycznej w Rosji.